Okolie Nestville Appartments

Expozícia Nestville Park

Expozícia Nestville Park je  nositeľom a oživovateľom histórie a tradícií. Návštevníkovi predstavuje nevšedný a zaujímavý historický prierez výrobou liehovín a remesiel súvisiacich so spracovaním a uskladnením liehu až po moderný dnešok.  V historickej časti uvidíte ukážky tradičných ľudových remesiel súvisiacich s liehovarníctvom ako kováčstvo či debnárstvo. V modernej časti Vám  predstavíme jednu z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe, v ktorej sa ročne spracuje viac ako 35 000 ton obilia, čo predstavuje viac ako 1750 nákladných áut. V tradičnej časti spoznáte Rezbársku sálu s obrovským vyrezávaným obrazom, ktorá je pýchou celej expozície a sklady zrenia whisky.

Exposhop

Záverečnou bodkou prehliadky expozície Nestville Parku je návšteva podnikovej predajne tzv. Exposhopu. V nej máte možnosť zakúpiť si produkty z portfólia spoločnosti Nestville Distillery, čokoládové špeciality vyrobené priamo v čokoláterii Nestville Chocolate, ako aj pamätné suveníry. Okrem toho sa v krátkosti oboznámite s historickými listinami a mapami vystavenými v interiéri predajne. Tie dokumentujú objav najstaršieho zachovaného liehovaru na území Slovenska z roku 1746 a taktiež históriu vzniku severného Spiša.

Nestville Chocolate

Zavítajte do čokoládového kráľovstva Nestville Chocolate, ktoré spája výrobňu čokolády s príjemnou čokoládovňou. Ako jediná čokoládovňa v regióne ponúka vynikajúcu chuť kvalitnej čokolády a predstavuje históriu, samotné spracovanie a výrobu rôznych čokoládových špecialít. Samotná výrobňa čokolády je prepojená s čokoládovňou, v ktorej si môžete posedieť pri šálke horúcej čokolády, kvalitnej káve, chuti belgických praliniek či sladkých zákuskoch domácej výroby a popritom cez sklo pozorovať výrobný proces čokolády. Pre dospelých sú k dispozícií aj originálne čokoládové likéry.

Nestville Market

Príďte si počas spoznávania Nestville Parku zakúpiť tradičné slovenské mäsové a mliečne produkty do podnikovej predajne Nestville Market, situovanej hneď oproti hlavnému vstupu do Nestville Farm (viď mapa č. 17). Pod značkou Bača Paľo ponúka široký výber kvalitných a čerstvých produktov z domácej farmy od hovädzieho a bravčového mäsa, zabíjačkových špecialít, údenín až po mliečne a syrové výrobky z kravského a ovčieho mlieka. V predajni má svoje zastúpenie aj spoločnosť 1. DAY, ktorej sortiment zahŕňa predovšetkým alkoholické a nealkoholické nápoje, ale aj kvalitné cukrovinky či tabakové výrobky.

Nestville Taberna

Zavítajte do novovybudovaného remeselného pivovaru Nestville Taberna, nachádzajúceho sa v areáli Nestville Parku, ktorý nadväzuje na dlhoročnú tradíciu varenia piva v obci Hniezdne. V pivovare s neopakovateľnou atmosférou spoznáte históriu a výrobu piva a ochutnáte nefiltrované a nepasterizované poctivé pivo varené z najkvalitnejších surovín – sladu, miestnej vody, chmeľu a pivovarských kvasníc. K dobrému pivu patrí neodmysliteľne aj chutné jedlo ponúkané kuchyňou našej reštaurácie, ktoré vám v harmonickom spojení s týmto zlatistým mokom prinesie nezabudnuteľný kulinársky zážitok.

Nestville Horses

Jazdecký areál Nestville Horses pozostáva z dvoch moderných stajní s kapacitou 10 a 14 boxov, kruhovky, pieskovej jazdeckej arény s tribúnou a priestranných výbehov. Stajne sú zamerané na chov frízskych koní, pri ktorom úzko spolupracujeme s Holandskom, kde aj máme chov registrovaný. V budúcnosti budú stajne sprístupnené aj súkromným majiteľom koní, formou ustajňovania, ale i širokej verejnosti všetkých vekových kategórii formou jazdeckej školy, ale i agroturistiky či už priamo na koňoch alebo na koči. Jazdecký areál Nestville Horses v spolupráci s Nestville parkom sa podieľa na organizovaní rôznych furmanských a jazdeckých pretekov, kde sa snaží verejnosti priblížiť krásu a inteligenciu koní a tohto športu.

Mapa areálu Nestville Park

1 Zvonica 2 Debnárstvo 3 Kováčstvo 4 Poľnohospodárstvo 12. – 17. storočie 5 Sypanec 6 Poľnohospodárstvo 19. – 20. storočie 7 Sladovňa 8 Pozberová úprava obilia 9 Obilné silá 10 Liehovar
11 Rezbárska sála – degustačná miestnosť 12 Exposhop – podniková predajňa 13 Nestville Chocolate – čokoládovňa 14 Parkour 15 Nestville Market – podniková predajňa 16 Kravín 17 Koniareň 18 Tribúna – hľadisko 19 Nestville Taberna – pivovar